Generator Md5 onlineInformacje o Generator Md5 online

Skrót MD5 jest tworzony poprzez pobranie dowolnego ciagu znaków o dowolnej dlugosci i zakodowanie go w 128-bitowym odcisku palca. Kodowanie tego samego ciagu za pomoca algorytmu MD5 zawsze daje takie samo 128-bitowe wyjscie skrótu haszyszowego. Hasla MD5 sa powszechnie uzywane z mniejszymi ciagami znaków podczas przechowywania hasel, numerów kart kredytowych lub innych wrazliwych danych w bazach danych, takich jak popularny MySQL. Narzedzie to umozliwia szybkie i latwe kodowanie skrótów MD5 z prostego lancucha 256 znaków.

W celu zapewnienia integralnosci plików uzywane sa równiez skróty MD5. Poniewaz algorytm skrótu MD5 zawsze daje ten sam wynik dla tego samego wejscia, uzytkownicy moga porównac skróty pliku zródlowego z nowo utworzonym skrótem pliku docelowego, aby sprawdzic, czy jest on nienaruszony i niezmodyfikowany.

Haslo MD5 NIE jest szyfrowaniem. Jest to po prostu odcisk palca danego wpisu. Jest to jednak transakcja jednokierunkowa, w zwiazku z czym prawie niemozliwe jest odtworzenie haszyszu MD5 w celu odtworzenia oryginalnego lancucha.